Archive for the ‘UGDYMAS’ Category

„Neužrakink širdies gerumui“

Tarpatutine-neigaliuju-zmoniu-diena-logo

Tęsiant tradicijas, Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“„Linksmučių“ grupės ir jungtinės specialiosios klasės bendruomenės paminėjo Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną įvairiais renginiais. (daugiau…)

„Kodėlčiukų“ grupės šeimadienis

New Picture (1)

Trečiadienio popietę ,,Kodėlčiukų“ grupės vaikai ir jų tėveliai rinkosi į šeimadienį.  Kartu su tėveliais žaidėme žaidimus, kurie labiausiai patinka vaikams, tai: ,,Žaibas“, ,,Grobikas“, ,,Kamuolys ratu“. Visi kartu su Pauliaus B. mama neverbaline kūno kalba perteikiame įvairius jausmus, emocijas. Labiausiai pavyko perteikti džiaugsmą, sunkiau – liūdesį. Vaikai džiaugėsi kartu su tėveliais praleidę popietę darželyje.

Dėkojame  Pauliaus B. mamytei ir kitiems tėveliams už dalyvavimą.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Daiva Vilemienė ir Sonata Laicėnaitė

„Vyturėlio“ mergaitės Respublikiniame sporto festivalyje

rodyklė

Gruodžio 1 d. „Kodėlčiukų“ priešmokyklinės grupės penkių mergaičių komanda  dalyvavo Respublikiniame Lietuvos moterų sporto (LMSA) asociacijos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos sporto festivalyje „Sportuojanti mergaitė – būsima olimpietė 2018″. Renginys vyko krepšinio mokykloje „Žalgiris“ Kaune.

Šiame festivalyje dalyvavo 24 komandos iš įvairių miestų darželių. Festivalis prasidėjo LMSA prezidentės Joanos Bartaškienės sveikinimu. Mankštą pravedė Kakė Makė. Mergaitės turėjo atlikti įvairias užduotis 6 stotelėse: varytis lazdą su dviem lazdomis, žaisti su parašiutu, įveikti kliūčių ruožą, šliuožti slidėmis, pastatyti bokštą iš kaladėlių, žaisti tinklinį. Priešmokyklinukės visas užduotis sėkmingai įveikė.

Renginio pabaigoje Ignė, Liepa, Žemyna, Goda, Rugilė  buvo apdovanotos medaliais.

Grįžtant namo užsukome į pramogų centrą „Mega“. Ten mergaitės susitiko su Kalėdų seneliu, o Rugilė su elfais margino sausainius.

Dėkojame mergaitėms ir mamytėms už dalyvavimą.

Mokytojos Daiva  ir Sonata

 

,,Spinduliukų“ išvyka į Biržų kultūros centrą

11

,,Vyturėlio“ pedagogės esame įsitikinę, kad išvykos už mokyklos – darželio ribų turi didelę įtaką vaikų vertybiniam ugdymui. Juk būnant neįprastoje ugdymosi aplinkoje atsiranda daugiau galimybių pasireikšti vaikų savarankiškumui, bendradarbiavimui, žingeidumui. Todėl ir ,,Spinduliukų“ grupės vaikai neatsilieka nuo savo vyresniųjų draugų ir stengiasi išvykti, pamatyti, susipažinti.

  Gavę grupės draugo Algirdo kvietimą aplankyti jo tėvelio ir sesės parodą ,,Atgimę mene“, suskubome vykti į Biržų kultūros centrą. Dauguma vaikų ten lankėsi pirmą kartą, todėl buvo įdomu viskas: didelės salės, aukšti laiptai ir visa ką ten suradome ir pamatėme. Svarbiausia, kad turėjome savo parodos vadovą. Algirdas nepailsdamas rodė ir aiškino, kas ir iš ko pagaminta. Nesuklysdamas nurodė kas yra iš molio, o kas – iš medžio, nepamiršdamas priminti, kad rankomis liesti eksponatų negalima, nes gali sudužti.

  Visiems patiko paroda, o jos autoriams linkime kūrybinės sėkmės ateityje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Zajarskienė

Projekto „Susipažink. Domėkis. Sportuok“ naujienos

Šūkis mažas

Projekto dalyviai sulaukė džiugios žinios  – įvyks antrasis susitikimas su dziudo  treneriu Mindaugu Simėnu.  Antradienio popietę mokyklos autobusu išvykome  į treniruotę  „Saulės“ gimnazijos sporto  salėje.

Gimnazijoje mokiniai susipažino su   mažaisiais dziudistais, kurie  mūsų jau laukė sporto salėje.  Kartu su treneriu,  sportininkai demonstravo dziudo treniruotėse  įgytus įgūdžius.  Vėliau  prisijungę  mūsų mokiniai,  kartu mokėsi lipti aukštyn virve. Ši užduotis pareikalavo iš kiekvieno suvokti savo fizines galimybes, ugdė ištvermę ir tikslo siekimą. Mokiniai išbandė daug  įvairių užduočių –  pratimų, kurie skatino  fizinį aktyvumą ir pasitikėjimą savimi. Visą treniruotę mus lydėjo gera nuotaika ir bendrystė.  Turiningai praleidę laiką, grįžome į mokyklą-darželį dalindamiesi įspūdžiais.

„Aš mokėjau lipti virve“ – Kajus

„Patiko ropoti atbulomis“ – Tajus.

„Riedėti kaip kamuoliukai“ – Žemyna

„Man pavyko atsilenkimai“ – Elija

„Aš lankysiu dziudo treniruotes“ – Kajus

Mokiniams  treneris  paaiškino, kad  dziudo treniruotėse sustiprėjama fiziškai, išmokstama  apsiginti ir svarbiausia – apginti silpnesnius. Pavasarį  pakvietė mus vėl susitikti treniruotėje.

Projekto organizatorės     Daiva Vilemienė ir Genovaitė Ramonienė

Akcija ,,Sportuojantis koridorius“

RIUKKPA

Lapkričio 9 d. mokykloje  vyko RIUKKPA organizuota akcija ,,Sportuojantis koridorius“.  Akcijos tikslas – sportuoti neįprastoje aplinkoje, erdvėje – koridoriuje.   Akcija,  (dalyviai -  mokyklos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus mokiniai, mokytojai  ir jų padėjėjai) prasidėjo netradicine mankšta, bei judriu žaidimu ,,Vėjas ir lapai“, suteikusiu daug teigiamų emocijų. Mokiniai koridoriuose išbandė ir įveikė įvairias kliūtis: kėdžių labirintą, kliūčių ruožą, šokinėjo su dideliais kamuoliais, ėjo per kupstus. Akcijos metu mokiniai patyrė daug džiugių emocijų, tobulino sveikatos ir socialinę kompetencijas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Danguolė Letkauskienė

Terapinis šuo Gongas svečiuojasi mokykloje- darželyje „Vyturėlis“

1

    Kaniterapija –  daugiau ne gydymo, o reabilitacijos būdas. Aiškiai struktūruotų užsiėmimų metu, pasitelkiant specialiai paruoštą šunį, siekiama asmens geresnės fizinės, emocinės sveikatos, gerinami pažintiniai bei socialiniai įgūdžiai. Profesionali kaniterapija gali suteikti daugybę teigiamų dalykų, visa tai priklauso nuo išsikelto tikslo. Vieni gebės labiau koncentruoti dėmesį, kiti išmoks skirti spalvas, dar kiti galbūt laisviau bendraus su draugais.

Jau antri metai  Biržų miesto bendruomenė ,,Biržai- mūsų namai“  vykdo tęstinį projektą ,,Vaiko psichinės sveikatos ugdymas, taikant kaniterapijos būdą“. Projektas finansuojamas Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos lėšomis. Įgyvendinant projektą, bendradarbiaujama su Lietuvos kaniterapijos asociacija.

Mūsų mokinei Augustei Gongas paliko tokį didelį įspūdį, kad dalyvaudama  Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamame projekte „ES  investicijų vaidmuo gerinant sutrikusio intelekto asmenų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę“ piešinių konkurse „Noriu gyventi oriai“, pasirinko piešti būtent Gongą. Beje, Augustė tapo konkurso prizininke ir buvo apdovanota.

Šių metų spalio 25 d. mokykloje- darželyje „Vyturėlis“ vyko du praktiniai  užsiėmimai, kuriuos vedė kaniterapijos specialistė psichologė Joana Grygutis ir kaniterapijos specialistė šuns Gongo vedlė Veslava Citovič- Rul.  Pirmasis užsiėmimas vyko ikimokyklinių grupių vaikams. Po pertraukos vyko antras užsiėmimas  jungtinės klasės mokiniams kartu su Kaštonų pagrindinės mokyklos lavinamosios klasės mokiniais.

Užsiėmimų pradžioje vaikai sveikinosi su Gongu. Ridenant kamuoliuką buvo lavinama motorika bei kalbiniai gebėjimai. Vaikai prisiminė, kaip saugiai glostyti šunį, kad šuo „šypsosi“ vizgindamas uodegą. Vaikai atliko užduotis, skirtas smulkiajai ir stambiajai, kalbinei motorikai lavinti, erdvės pajutimui bei akių- rankos koordinacijai lavinti. Tobulino skaitymo ir skaičiavimo įgūdžius, mokėsi pažinti spalvas. Gongas  sužadino ir motyvavo vaikus labiau, nei paprasti žaislai ar žaidimai, kuriuos naudojame ugdymo procese. Šuo padėjo natūraliai fiksuoti vaikų dėmesį ir išlaikyti jį ilgesnį laiką. Praradus dėmesį, nesunku buvo vėl sugrąžinti vaiką į veiklą, aktyviau įtraukus terapinį šunį. Be visų atliktų užduočių, vaikai gavo didžiulę emocinę dovaną.

Mūsų įstaigoje svečiavosi ir stebėjo užsiėmimus savivaldybės gydytoja Aušra Kunčienė, Kaštonų pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Stanulevičius, bendruomenės pirmininkė Ramunė Čygienė.

                                                                  Mokytoja Nijolė Bičkuvienė

Mokinių išvyka į vaikų biblioteką

10

   Jau ne vienerius metus bendraujame su Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojomis.

   Ir šiais mokslo metais jos  maloniai pasitiko mūsų mokinius. Patogiai atsisėdę, klausėmės garsiai skaitomos Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės knygelės  ,,Riešutortas“. Linksma ir pamokoma istorija suteikė progą pakalbėti su vaikais apie svarbius dalykus: sąžiningumą, mandagų elgesį ir tai, kad melas visuomet išaiškėja. Aptarę istoriją apie draugystę, melą ir viską atleidžiančią meilę, vaikai persikėlė prie stalo, kur  mūsų laukė paruoštos užduotėlės. Vaikai ruošėsi gimtadieniui:  su entuziazmu puošė gimtadienio kepurėles, klausėsi muzikos, šoko. Darbuotojos kvietė vaikus ragauti „riešutortą“.  Mokiniai susipažino su naujomis knygutėmis, vartė jas, žiūrinėjo iliustracijas,  garsiai skaitė antraštes.

   Laikas prabėgo nepastebimai. Pabendravę su įvairiais žmonėmis, pabuvę neįprastoje aplinkoje, pilni įspūdžių, linksmi grįžome į savo klasę.

Mokytoja Nijolė Bičkuvienė

„Kodėlčiukų“ išvyka į Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkį

 

Priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės vaikai apsilankė Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkyje. Ūkis įsikūręs 17 km. nuo Biržų pačiame Lietuvos – Latvijos pasienyje – Dvargaliuose.

Vaikai susipažino su kelių skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, jų nauda ir gaunama produkcija. Vaikai turėjo galimybę patys pamaitinti avis.

Jurtoje, pastatytoje iš vilnos, Kristina Milišiūnienė papasakojo ir parodė vaikams kaip ir su kuo kerpamos avys, karšiama vilna ir vejami siūlai.

Gerdami žolelių, išaugintų ūkyje arbatą, galėjome dar pasižiūrėti filmą apie avių kirpimą.

Grįžę vaikai dalinosi įspūdžiais. Visiems vaikams labiausiai patiko maitinti avytes duona.  Meinardui, Arnui patiko viskas, o Kajui  labiausiai  patiko arbata.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata

Viešųjų pirkimų 2018 m. plano papildymas

 

viešųjų pirkimų tarnyba

Viešųjų pirkimų 2018 m. plano papildymas

 

„Kodėlčiukų“ išvyka į R. Leskausko stomatologijos kliniką

???

Priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės vaikai apsilankė R. Leskausko stomatologijos klinikoje. Šią išvyką mums suorganizavo Arno mamytė, kuri dirba šioje klinikoje.

Klinikoje vaikus pasitiko burnos higienistė Daiva. Ji mums maloniai viską parodė ir papasakojo apie klinikos darbą. Vaikai galėjo pasėdėti stomatologo kėdėje ir įsitikinti, kad tai visai nebaisu. Burnos higienistė Daiva  parodė kaip reikia taisyklingai valyti dantukus.

Vaikai pamatė, kur daromos nuotraukos, kai skauda dantis. Aplankė kabinetą, kur daromi dirbtiniai dantys, kai kurie  vaikai net bandė juos pasimatuoti.

Grįžtant į darželį gėrėjomės auksiniu rudeniu, nukritusiais lapais.

Grupėje vaikai aptarinėjo išvykos įspūdžius. Rugilei labiausiai patiko kaip daromi dirbtiniai dantys, o Goda sakė, kad pasirinks stomatologo profesiją.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata

Projekto „Susipažink. Domėkis. Sportuok “naujienos

???????????????????????????????

Projekto dalyvius  supažindinome su dar viena sporto šaka – lengvąja  atletika . Spalio 10 d. popietę 19 vaikų grupė   mokyklos  autobusu vyko  į miesto stadioną , esantį „Jaunimo parke“.   Mus pasitiko  lengvosios atletikos treneris Simas Strelcovas. Vaikai labai noriai  dalyvavo mokomojoje treniruotėje.  Atlikę apšilimo pratimus,   savo sportinius gebėjimus demonstravo įveikdami sudėtingus kliūčių ruožus.  Vėliau, padedant treneriui,  išbandė net keletą lengvosios atletikos rungčių –  trumpų nuotolių bėgimą ir  ėjimą,  šuolius į tolį iš vietos, šuolius į tolį  įsibėgėjus ( ant smėlio ),  raketos-ieties metimą į tolį . Vaikai iš trenerio sužinojo, kad atliekant lengvosios atletikos pratimus ugdosi svarbiausios fizinės ypatybės –  greitis ištvermė, vikrumas, jėga.

 

Vaikus į treniruotę  lydėjo projekto organizatorės Daiva Vilemienė  ir Genovaitė Ramonienė

Šventinis rytmetis ,,Aulinukai, skėčiai mums neleis liūdėti“

02

Kuo toliau, tuo labiau ruduo įsibėgėja. Pasimėgaudamas spalvina ką sutikęs pakely, džiugina savo turtais, bando pagąsdinti vėjais ir lietumi. Tačiau ,,Vyturėlio“ vaikai moka džiaugtis įvairiu metų laiku. Žino, kad svarbiausia tam tinkamai pasiruošti. Todėl spalio 5 dieną, į lauką visi  išbėgo avėdami žaismingus aulinukus ir rankose turėdami spalvingus skėčius. Taip pasiruošę skubėjo paminėti Tarptautinę mokytojo dieną, pasveikinti savo mylimų mokytojų. Rudeniškomis lapų karūnomis vaikų papuoštos pedagogės, su džiaugsmu klausėsi deklamuojamų eilėraštukų, kartu su vaikais šoko nuotaikingą bugi- vugi, atliko kūrybinę užduotį ,,Rudeninis žiedas“, kuria vaikai sveikino savo mokytojas (auklėtojas).  O mažieji ,,šimtakojai“ keliavo po darželio teritoriją, stebėdami vyresniųjų veiklą, ieškodami rudenėlio požymių gamtoje. Visi turėjo galimybę sudalyvauti foto sesijoje prie paruoštos foto sienelės.

Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė vaikų, tėvelių ir darbuotojų kurta puokščių paroda ,,Rudeninio bato pokštai“. Čia galėjome visi pasigėrėti savo ir kitų kūrybiškumu. Ačiū visiems dalyvavusiems, pristačiusiems eksponatus,  žiūrėjusiems, bei pasidžiaugusiems.

Eugenija Zajarskienė

 

„Kodėlčiukų“ išvyka į Astravą

???

„Kodėlčiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai  aplankė Astravą. Jame apžiūrėjo senąją vandens užtvanką, dvaro pastatus. Dvaro parke gėrėjosi medžiais, tvenkinyje plaukiojančia gulbių šeimyna, gerve. Bėgiodami po parką, prisirinko darbeliams kaštonų, lapų, kerpių. Vaikai norėjo pamatyti linų fabriką „Siūlas“, kur dirba kelių vaikų tėveliai, močiutės, seneliai.

Didžiausias dienos iššūkis buvo pereiti ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu. Draugiškai susikabinę, padrąsindami vieni kitus perėjome per tiltą. Vaikai džiaugėsi, šaukė „valio“.

Grįžę į grupę, visi dalinosi įspūdžiais, aptarinėjo  kas labiausiai patiko. Ugnei – gulbė su gulbiukais; Kajui, Urtei – pėsčiųjų tiltas; Domantui – liūtų skulptūros; Ignei, Meinardui, Arnui – patiko viskas.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata

 

Startuoja respublikinis prevencinis projektas „Žaidimai moko“

42489174_2669225959770420_5179735914800218112_n

 

 

 

 

 

 

Nuo šių metų spalio mėnesio ,,Šnekučių“ grupės mokiniai kartu su logopede Stanislava Janulyte ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimante Drevinskiene įsijungs į respublikinį prevencinį projektą ,,Žaidimai moko“. Projekto trukmė – 2018 metų spalio – 2019 metų balandžio mėnesiai.

Projekto tikslas – specialių užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius, plėsti, turtinti žodyną. Kiekvieną savaitę mokiniai bus supažindinami su naujomis temomis, sąvokomis. Informacija bus pateikiama žaismingai ir lengvai – pasitelkiant žaidimus, eilėraščius, kūrybines užduotis.

You are currently browsing the archives for the UGDYMAS category.