Tarpatutine-neigaliuju-zmoniu-diena-logo

Tęsiant tradicijas, Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“„Linksmučių“ grupės ir jungtinės specialiosios klasės bendruomenės paminėjo Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną įvairiais renginiais.

Lapkričio 29 dieną jungtinės specialiosios klasės bendruomenė dalyvavo Biržų krašto muziejuje. „Sėla“ organizuotoje edukacinėje veikloje „ETNO kilimo raštuose gamta, tautosaka, aprėdai“. Viešosios bibliotekos darbuotojos, pasitelkusios planšetę, nuvedė į „Karvės  olą“, sekė lietuvių liaudies pasaką „Sigutė“, kartu su vaikais žaidė ir dainavo.

Gruodžio 3 dieną, jungtinės specialiosios klasės  mokiniai susitiko su buvusiais mokiniais, kurie lanko Kaštonų pagrindinės mokyklos specialiąją (lavinamąją) klasę ir draugams padovanojo pačių nupieštą piešinį „Angelas“. Svečiuose klausėsi įgarsintos knygos  apie Kalėdas, dėliojo metų laikų dėliones, piešė eglutes. „Linksmučių“ grupės mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos bendroje žaidybinėje veikloje priešmokyklinio ugdymo „Kodėlčiukų“ grupėje žaidė, gamino angeliukus.

Gruodžio 4 dieną, „Linksmučių“ grupės ir jungtinės specialiosios klasės bendruomenės vyko į Vabalninko bendruomenės namuose vykusią edukacinę veiklą  „Žaisliukas eglutei“. Joje mokiniai galėjo susipažinti su tautodailininkų medžio drožiniais, margučių kolekcija, mezginiais megztais ant grėblio, darbais iš vilnos, dirbiniais iš šiaudų ir patys galėjo pasidaryti angeliuką iš šiaudų. Popietę priešmokyklinio ugdymo „Kodėlčiukų“ grupės mokiniai draugams suvaidino  J. Marcinkevičiaus pasakos „Grybų karas“ inscenizaciją.

Gruodžio 5 dieną mokiniai  nuvyko į Užušilių mišką. Vaikščiodami pažintiniais takais, apžiūrėjo augančius medžius ir kitus augalus, klausėsi miško garsų, papuošė žvėreliams eglutes, sukabindami ant šakelių „dovanas“, žaidė įvairius žaidimus, miško aikštelės pavėsinėje vaišinosi karšta arbata.

Gruodžio 6 dieną smagiai pramogavo žaidimų kambaryje „Kupriukas“. Ten susipažino su nauja aplinka ir esančiais žaislais, draugiškai dalinosi erdvėmis ir žaislais. Popietę pailgintos dienos grupės mokiniais su auklėtoja kepė sausainius, kuriais patys vaišinosi ir vaišino „Linksmučių“ grupės mokinius ir tėvelius.

Penktadienį, baigiamajame renginyje tėveliams pristatė muzikinę kompoziciją  „Kas miške gyvena?“.

Mokiniai įvairiose veiklose siekė saviraiškos, individualumo, kartu veikdami patyrė kūrybinį džiaugsmą, mokėsi elgtis  mandagiai,  taikiai,  ugdėsi gebėjimą natūraliai, laisvai bendrauti, išreiškiant savo išgyvenimus, mintis.

Vyresnioji auklėtoja Genovaitė Taubienė