Gruodžio 9-12 dienomis mokykloje – darželyje „Vyturėlis“ vyko kūrybinė savaitė „Išgyvenk atradimo džiaugsmą“.  Jos metu siekėme sudaryti sąlygas vaikams tyrinėjant, eksperimentuojant, išbandyti įvairius pojūčius, emocijas, jausmus, išgyventi atradimo džiaugsmą. Įvairiose mokyklos patalpose buvo paruoštos atskiros zonos įvairiems pojūčiams lavinti:

  • galerijoje – „Pojūčių laboratorija“;
  • salėje – „Paslaptingos pojūčių dėžės“ ir„Fantazijų pasaulis ant šviesos stalų“;
  • muzikos klasėje -„Žaidimai su šviesa ir garsais“ bei „Šešėlių pasaka“;
  • bibliotekoje – „Kvapų ir skonio svetainė“;
  • mokyklos lauko erdvėse – „Šviesos diena“ .

Savaitės bėgyje  vaikai galėjo išbandyti įvairias veiklas, tyrinėti, analizuoti, daryti išvadas, įvardinti savo patirtį, jausmus, emocijas.

Veiklų metu ir po jų vaikai samprotavo, dalinosi įspūdžiais. Pojūčių dėžėse jie rado ir „ežiuką“, jo guolį, „katinėlį“ , „medžio odą“ ir dar daug įvairenybių. Ant šviesos stalų kūrė pasakas, istorijas, dalinosi jomis su draugais ir suaugusiais.

Vaikams labai patiko žaidimai su šviesa ir garsais. Atsinešę įvairius žibintuvėlius, šoko atliepdami į muzikos greitį ir ritmą, tyrinėjo šešėlius. Su savo kurtais šešėlių teatro veikėjais kūrė pasakas, išbandė aktoriaus ir žiūrovų vaidmenis.  Ne visiems patiko šešėlių teatras – gal nespėjo įsigilinti, gal gąsdino tamsūs šešėliai.

Didelį įspūdį vaikams paliko „Kvapų ir skonių svetainė“:

– Patiko paragauti kondensuoto pieno, braškių uogienės – skonis kaip braškių.Patiko ragauti citrinų – skonis kaip citrinų. Patiko uostyti citriną ir mandariną  – Andrėja.

– Man labai patiko kvapų kambary, patiko ragauti ar skanu. Skaniausia buvo braškės. – Justas.

Labai laiku į kūrybinę savaitę įsiliejo ir Biržų miesto bendruomenės „Biržai mūsų namai“ organizuoti kaniterapijos užsiėmimai, papildę vaikų patirtį apie ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pojūčius.

Penktadienio pavakarį  bendruomenės nariai rinkosi į mokyklos kiemą, nešini savos gamybos žibintais kur toliau kūrė šviesos misteriją.

Pasibaigus kūrybinei savaitei, galime daryti išvadas, kad vaikams įdomu eksperimentuoti, kurti. Kiek sunkiau įvardinti savo jausmus, daryti išvadas, reflektuoti, argumentuoti. Taip pat savaitės veiklas norėsis kartoti, leisti vaikams labiau įsigilinti, nes  ne visi spėjo pasimėgauti veikla iki soties. Todėl siūlysime mokytojoms tęsti ir kartoti veiklas grupėse.