„Kodėlčiukų“ grupės vaikai dalyvavo Biržų lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ organizuotame Biržų rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Aš pažįstu savo gimtinę“, kuris buvo skirtas vietovardžių metams paminėti.

Šio projekto tikslas – skatinti vaikus pažinti savo gimtąjį kraštą, domėtis jo istorija, ugdyti smalsius, kūrybingus savo krašto puoselėtojus, supažindinti vaikus su gimtojo krašto istoriniu, kultūriniu paveldu.

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai „keliaudami žemėlapiu“, ieškodami informacijos knygose, naudodami interneto paieškos sistemas, susipažino su Biržų rajono kaimais, vandens telkiniais, saugomais istoriniais ir gamtos objektais, aiškinosi tų vietovardžių atsiradimą, klausėsi sakmių ir padavimų.

Baigiamasis renginys „Aš pažįstu savo gimtinę“ vyko balandžio 2 dieną J. Bielinio bibliotekos salėje. „Kodėlčiukų“ grupei atstovavo 6  vaikų komanda su mokytoja, kiti grupės draugai palaikė komandą. Vaikai kūrė piešinį pagal vietovės pavadinimą, pažino lankytinus rajono objektus nuotraukose, kūrė vietovardžius, dėliojo Biržų miesto dėlionę, atskleidė ką sužinojo, parodė išmonę ir kūrybiškumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata