Atvirų durų savaitė, skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti „Mes – viena šeima“

1-Šnekučių uostas

Š. m gegužės 12-16 d. Biržų mokykloje – darželyje „Vyturėlis“ vyko atvirų durų savaitė, skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti „Mes – viena šeima“.

 Europos šalių darželių auklėtojai bei psichologai pastebi, kad tėvų dalyvavimas vaikų ugdymo įstaigos veikloje yra labai svarbus. Tėvų domėjimasis veikla skatina vaikų motyvaciją labiau įsitraukti į ugdymo(si) procesą. Vaikai tampa veiklesni, smalsesni, o tai tiesiogiai siejasi su geresniais jų pasiekimais. Aktyvus tėvų dalyvavimas vaikų ugdyme veikia vaikų savivertę ir skatina pasitikėjimą savimi. Tėvų dalyvavimas  darželio renginiuose, veiklose, ugdymo(si) procese padeda vaikams lengviau prisitaikyti prie naujų situacijų. Buvimas kartu su vaikais jiems svarbioje aplinkoje padeda geriau pažinti savo vaikus.

Mūsų bendruomenės nariai siekia pozityvios, pasitikėjimu ir pagarba grįstos vaiko, pedagogo, specialistų ir šeimos sąveikos. Ieškome tėvų švietimo būdų ir formų, kurios būtų įdomios ir teiktų malonumą visiems bendruomenės nariams.

Kviesdami tėvelius į atvirų durų savaitę, norėjome, kad jie geriau pažintų vaikų kasdieninę veiklą įvairioje aplinkoje, suprastų, kad ir jie gali dalyvauti vaikų ugdyme. Atlikus apklausą išsiaiškinome, kad daugelis tėvelių nori pamatyti ugdomąją veiklą grupėje, lauke, baseine, muzikinę veiklą, kūno kultūrą, susipažinti su specialistų darbu.

Savaitės metu tėveliai lankėsi muzikinėse veiklose, kurias vedė muzikos mokytoja Vaiva. Ketvirtadienį Vaiva pakvietė stebėti vaikų saviraiškos būrelio spektaklį „Jausmai spalvų jūroje“. Daug tėvelių apsilankė baseine, galėjo stebėti atviras veiklas, kurias vedė plaukimo instruktorė Vita. Tėveliai pamatė, kad jų vaikai darželio baseine išmoksta ne tik plaukti, bet ir nardyti. Tėveliai stebėjo masažuotojos Daivos ir „Spinduliukų“ grupės vaikų „Susikaupimo mankštą“. Veiklos metu tėvai susipažino su įvairiais pratimais, kurie padeda vaikams susikaupti prieš veiklą, stebėjo, kaip vaikai masažuoja vieni kitus.

Džiugino aktyvus tėvelių dalyvavimas grupių veiklose. „Gudručių“ grupėje mamytės kartu su vaikais lipdė iš sūdytos tešlos. Auklėtoja Lorita išmokė pasigaminti tešlą, kad galėtų lipdyti su vaikais namuose. Kai kurios mamytės praleido visą dieną darželyje, ėjo į kiemą, drauge sodino gėlyne gėles, skaitė pasakas. „Smalsučių“ grupėje tėveliai kartu su vaikais ir auklėtoja Danguole dalyvavo veikloje „Dūzgia pievoje vabalai“. Čia jie kirpo iš popieriaus drugelius, juos puošė, rašė linkėjimus vaikams, auklėtojoms, grupei. Jungtinės specialiosios lavinamosios klasės  tėveliai galėjo stebėti atvirą matematikos pamoką, kurią vedė mokytoja Nijolė. Visos savaitės metu tėvai galėjo stebėti vaikų veiklą su logopede Stanislava ir specialiąja pedagoge Jūrate, masažuotoja Daiva, gauti konsultacijas rūpimais klausimais.

Penktadienį visų grupių tėvelius pakvietėme į kūrybinę popietę lauke „Kūrybinės improvizacijos“. Iškilmingai pakėlus vėliavą, sudainavome m-d „Vyturėlis“ himną. Tėvelius pasveikino direktorė Violeta, padėkojo taip gausiai susirinkus į popietę. „Kodėlčiukų“ grupės mamytė Asta prisiminė savo vaikystę, praleistą šiame darželyje, dėkojo  „Vyturėlio“ bendruomenei. „Spinduliukų“ grupės tėvelis Rimas padeklamavo eilėraštį. Vėliau tėveliai kartu su vaikais išsiskirstė po grupių kiemelius kurti įvairių darbelių. „Gudručių“ grupės vaikai su tėveliais ir auklėtoja Lorita piešė ant agroplėvele apvynioto medžio, sukūrė darbelį „Kas gyvena medyje“? „Pumpurėlių“ – mažiausių mūsų ugdytinių grupės vaikai su tėveliais, auklėtojomis Dalia ir Rasa dažė guašu akmenėlius ir išdėliojo „Takelį į namelį“. „Spinduliukų“ grupės vaikai, tėveliai, auklėtojos Eugenija ir Sonata iš nupjautų medžio ritinėlių sudėliojo didelę „Sraigę“. Šalia Sraigės vaikai iš akmenukų sudėliojo mažų sraigių, pievelę papuošė guašu tapytomis gėlėmis. „Šnekučių“ grupės vaikai, tėveliai, auklėtojos Deimantė ir Aldona namuose pagamintais laiveliais popietės dieną suplaukė į „Šnekučių uostą“. Čia jie įvairiomis medžiagomis ir priemonėmis gražino savo laivus. Plaukiančius laivuose vaikus, tėveliai džiugino muilo burbulais. „Švelnučių“ grupės vaikai, auklėtojos Genovaitė ir Ilona bei tėveliai iš medinių ritinėlių, gėlių žiedų, medžio šakelių, kankorėžių sudėliojo mandalą. Viena mamytė labai susidomėjo mandalomis, prašė auklėtojų daugiau papasakoti apie jas. „Smalsučių“ grupės tėveliai ir auklėtoja Danguolė išdažė ornamentais namelio sieną. Vaikai susidomėję stebėjo tėvelių darbą, o paskui patys nudažė iš popieriaus pasigamintus namelius. „Linksmučių“ grupės  tėveliai, auklėtojos Daina, Daiva ir Saulė guašu papuošė palapinę. Vaikai gamino barškučius, vėjo malūnėlius. „Kodėlčiukų“ grupės  šeimos, auklėtoja Violeta  kūrė „Kodėlčiukų“ traukinį. Paskui susėdo į vagonus ir pajudėjo vasaros link.

Nuskambėjus varpų muzikai, visi sušoko šokį „Graži mūsų šeimynėlė“, pasidžiaugė gražia ir draugiška  „Vyturėlio“ šeima. Rinkuškių bendruomenės šeimininkės Irena, Virga, Daiva pakvietė visus vaišintis darželio kieme iškeptais blynais, atsigaivinti gira. Niekas neskubėjo į namus. Tėveliai su vaikais vaikščiojo po grupių kiemelius, apžiūrinėjo kūrybines improvizacijas. Džiaugiamės, kad atvirų durų savaitės metu  mokykloje – darželyje  „Vyturėlis“ apsilankė apie 110 žmonių. Atėjo ne tik tėvai, bet ir sesės, broliai, močiutės, tetos, dėdės. Tai parodo, kad „Vyturėlio“ bendruomenėje yra aktyvūs ir tėvai, ir pedagogai, ir vaikai, nes mes – viena šeima.

Geriausias mūsų darbo įvertinimas tokie tėvų atsiliepimai kaip šis:

            Visada smalsu būdavo nors akies krašteliu pamatyti, ką gi veikia mano vaikučiai darželyje, kaip jie jaučiasi, kaip sutaria su auklėtojomis ir savo draugais. Labai džiaugiuosi, kad darželio kolektyvas suteikė tėveliams tokią galimybę ir ne tik pamatyti, bet ir kartu sudalyvauti ugdomojoje veikloje. Malonų įspūdį paliko auklėtojų išmonė, kūrybiškumas, sugebėjimas pritraukti vaikų dėmesį ir sudominti. Veikla darželyje yra įdomi ir labai įvairi, vaikučiai visur noriai dalyvauja. Linksma ir įdomu buvo ir mamytėms. Teko piktų kėslų turinčią tetą suvaidinti, pamatyti kaip gaminama iš miltų ir druskos lipdymo masė, o paskui dar iš jos ir paukščiukus nulipdyti. Ačiū puikioms auklėtojoms ir visam darželio kolektyvui. Linkiu kuo geriausios sėkmės ir kūrybinės ugnelės auklėjant vaikučius. – mintimis dalijosi Gyčio ir Gretos mama.

 

 Auklėtoja Sonata Laicėnaitė

This entry was posted on Penktadienis, gegužės 23rd, 2014 at 15:20 and is filed under UGDYMAS. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Vienas atsakymas to “Atvirų durų savaitė, skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti „Mes – viena šeima“”

  1. birželio 2nd, 2014 at 13:22

    audrone says:

    puikiai sumanyta svente.Didziuojuosi sio darzelio pedagogemis.ypac patiko sraigute “Olaiva“sekmes jums ugdant mazuosius.audrone. zarasai