„100 žingsnių parko takais“

28

 

Gegužės 9 dieną Biržų mokykloje – darželyje „Vyturėlis“ prasidėjo  Biržų rajono švietimo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų orientavimosi sporto žygis „Šimtas žingsnių parko takais“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Renginio tikslas – skatinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų priešmokyklinukų  ir pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.  Jau antrus metus organizuojame rajono priešmokyklinukų sporto renginius ir norime, kad tai  taptų tradicija, Į renginį atvyko  priešmokyklinukai iš lopšelių -darželių „Ąžuoliukas“, „Drugelis“, „Genys“ , „Rugelis“, Pabiržės ir Kratiškių pagrindinių mokyklų. Komandoms prisistačius  skanduotėmis, organizatoriai žygio dalyvius pakvietė į bendrą mankštą. Smagiai pasimankštinus, vaikai susipažino su saugaus elgesio žygio metu taisyklėmis. Komandų kapitonai iš organizatorių gavo maršruto korteles ir žemėlapius, pagal kuriuos vyko į A. Dauguviečio parke esančius kontrolinius punktus.

Renginio metu vaikams teko atlikti įvairias užduotis. Vaikai gebėjo orientuotis pagal žemėlapį, drąsiai ir saugiai jautėsi mažai pažįstamoje aplinkoje, bendravo ir bendradarbiavo komandoje. Įveikę visus maršrutus, atlikę užduotis ir aplankę visus kontrolinius punktus, dalyviai rinkosi prie parko pavėsinės, kur vyko komandų apdovanojimai.

Po renginio „Vyturėlio“ vaikai dalijosi įspūdžiais ir juos įamžino priešiniuose. „Gudručių“ grupės vaikams labiausia patiko „gelbėti muses iš voro tinklo“. Vilius sakė, kad jam gaila visokių vabalėlių. Adrijai įdomiausia užduotis- prie didelio akmens išrūšiuoti turisto kuprinės daiktus. Ovidijui – ant didelio kalno pastebėti, surasti ir pasakyti gyvus ir negyvus daiktus aplinkoje. Gretai įsiminė pasakojimas apie A. Dauguviečio parko įkūrimą. Urtė prisimena tilto išmatavimą žingsniais ir vaikų ištiestomis rankomis. Danieliui, Emiliui smagu buvo greitai leistis nuo didelio kalno. Kamilei patiko iš gamtinės medžiagos kurti linksmus veidelius. Grįžę į darželį, vaikai savo patirtus įspūdžius perteikė piešiniuose.

                                                                                                                   Auklėtoja Rasa Kaveckienė

This entry was posted on Ketvirtadienis, gegužės 10th, 2018 at 15:04 and is filed under UGDYMAS. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.